گروه فنی آموزشی «پیمان گستر» در سال ۱۳۸۲ به همت غلامرضا بیگی ایجاد و طراحی تاسیسات الکتریکال و مکانیکال طرح های درمانی به صورت تخصصی از سال ۱۳۹۲ تا کنون در این مجموعه آغاز شده و با تکیه برنوآوری و فن آوری روز دنیا در این عرصه ادامه خواهد داشت.

همزمان با به کارگیری نرم افزار های سه بعدی از جمله Revit، NavisWorkو … طی سال های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴، فعالیت های خود را در زمینه به کارگیری دانش و تخصص مبتنی بر این نرم افزارها توسعه داده است و بر این اساس؛ مدرسان و مهندسان مجموعه فنی آموزشی پیمان گستر با درنظر گرفتن دغدغه های دانشجویان و علاقه مندان به یادگیری و آموزش صحیح نرم افزار های تخصصی در رشته ی تحصیلی خود، بر آن شدند با راه اندازی واحد آموزشی برای ارتقای سطح دانش مهندسان و فعالان این عرصه گام های مثبتی بردارند تا به نیاز علمی این دسته از افراد پاسخ داده شود.

واحد آموزشی پیمان گستر که فعالیت خود را در سال ۱۳۹۷ آغاز کرده است با درنظر گرفتن فاصله موجود میان عرصه علمی و عملی (بازار کار و دانشگاه) درصدد کاهش و از بین بردن این فضای خالی است و با بهره گیری از توانمندی و دانش علمی و عملی کارشناسان و فعالان این بخش به ویژه استادان دانشگاهی دارای دانش،تخصص و تجربه،سرفصل های آموزشی مختلفی را ارائه کرده است تا با تکیه بر دانش و تجربه مبتنی بر فن آوری در این مسیر به حرکت خود ادامه دهد.

علاوه بر آن تعامل دوسویه با شرکت های خصوصی و دولتی فعال، توانمندی دیگر گروه آموزشی پیمان گستر است و این امکان وجود دارد دانشجویان پس گذراندن دوره های مختلف در صورت احراز شرایط اولیه، به این موسسات معرفی شده و از این طریق رتبه علمی و تجربی خود را ارتقا دهند زیرا ما بر این باوریم که دانشجویان امروز ما، همکاران فردای ما هستند.

همچنین تمام دوره های آموزشی این واحد از ضمانت آموزشی برخودراند و چنانچه متقاضی به هر دلیل موجهی، نتواند در بخشی یا کل جلسات دوره ای که در آن ثبت نام کرده است حاضر شود می تواند بدون محدودیت در دوره های بعدی شرکت کند.
خاطرنشان می شود آکادمی پیمان گستر در اجرای مسئولیت اجتماعی خود در تلاش است متقاضیان و علاقه مندان با حداقل هزینه از خدمات این مرکز آموزشی ارائه بهره مند شوند.از اینرو، تمامی دوره های آموزشی برای متقاضیانی که به لحاظ مالی بضاغت کافی ندارند رایگان است.